Rezervasyon İçin Numaramız ; (0312) 324 56 17

erbiltur@hotmail.com

ÜRDÜN VE FİLİSTİN TURU

GEZİLİCEK YERLER KISACA….

ÜRDÜN’de Akabe şehri, kum cenneti Vadi Rum (Wadi Rum), Dünyanın yeni yedi harikasından biri PETRA ANTİK KENTİ, Mute Savaşı’nın cereyan ettiği yer, Roma İmparatorluğunun önemli kenti AMMAN, Dünyanın en çukur bölgesi LUT GÖLÜ, Hz. İsa’nın memleketi NASIRA, Osmanlı Kenti AKKA ve HAYFA. KUDÜS’te Peygamber Efendimiz (sav) Miraç’a yükseldiği Kubbetüs Sahra ve Mescid-i Aksa. Hz. Davud (as) ve Hz Meryem validemizin kabirleri. Hıristiyanların Kıyamet Kilisesi ve Yahudilerin Ağlama Duvarı. Sabahe Selman-ı Farisi. Hanım velilerden Rabiatül Adeviyye. EL HALİL’de Hz. İbrahim (as), Hz. İshak (as), Hz.Yakub (as) ve zevcelerinin kabirleri. Hz. İsa’nın dünyaya geldiği BEYT LAHM. Bir Osmanlı şehri, YAFA.

1.GÜN : Türkiye – Ürdün (Akabe) – Rum Vadisi – PETRA – Mute Şehitliği – Amman

Türkiye’nin her yerinden iç hat seferiyle İstanbul Havalimanına geliş (Ücrete dahil).
Türk Hava Yollarının sefer sayılı uçağıyla İstanbul’dan Akabe’ye uçuş. Ürdün Akabe’ye varış. Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından otantik bir kahvaltı. Kahvaltı sonrası, Ürdün’ün tatil kenti Akabe şehir turu. 40 km uzunluğundaki sahil şeridi bulunan bölgede dört ülkenin sınırı yer almaktadır. • Akabe’den 50 km uzaklıktaki, eşine nadir rastlanır renkteki kum ve kayalardan oluşan Rum Vadisi (Wadi Rum) gezisi. Rum Vadisinden sonra Dünyanın Yeni Yedi Harikasından biri olan PETRA ANTİK KENTİ şehrini geziyoruz. Petra’da meşhur vadi geçidi, güzelliğiyle hayran bırakan Hazine Binası, Antik Tiyatro. Petra gezisinin ardından Müslümanların Bizans ordusuyla yaptıkları ilk savaş olan Mute Savaşının cereyan ettiği yeri ziyaret ediyoruz. Burada şehit komutanlar, Zeyd bin Harise, Cafer bin Ebu Talib, Abdullah bin Revaha hz.’lerinin kabirlerini ziyaret ediyoruz. Mute’nin ardından Ürdün’ün başkenti Amman’a varış. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği

2.GÜN: Amman – Salt – Filistin/İsrail – Nasıra (Nazaret) – Akka – Hayfa

Sabah kahvaltısının ardından Amman şehir turu. Önemli bir Roma kenti olan Amman’da şehir tiyatrosu ve çevresinde yer alan tarihi mekanların gezilmesi. Salt şehrine hareket. 1. Dünya Savaşı’nda Filistin Cephesinde şehit düşen Türk askerlerinin bulunduğu Türk şehitliğini ziyaret. Cennetle müjdelenen on sahabeden biri olan ve aynı zamanda ordu komutanlığında bulunan Ebu Ubeyde bin Cerrah hz.’lerinin kabrini ziyaret ediyoruz. Ürdün – İsrail sınır kapısına hareket. İşlemlerin ardından Filistin’e geçiş. Hz.İsa’nın (as) memleketi ve önemli Hıristiyan hac merkezlerinden olan Filistin şehri Nasıra gezisi. Nasıra’dan önemli bir Osmanlı kenti olan Akka’ya hareket. Akka’da, Napolyon Bonapart’ı tarihte ilk yenen komutan olan Cezzar Ahmet Paşa cami, türbe ve külliyesini ziyaret ediyoruz. Akka’da Osmanlı tarafından yapılan şehir surları, hanlar ve hamamlar gezilecektir.Akka’nın ardından İsrail’in önemli liman kentlerinden Hayfa’ya geçiş. Bahai dininin merkezi kabul edilen Bahai (Pers) Bahçelerini göreceğiz. Meşhur Karmel Dağından Akdeniz’i ve Hayfa’yı seyredeceğiz. Hayfa’da konaklama. Akşam yemeği.

3.GÜN: Hayfa – KUDÜS

Sabah kahvaltısının ardından KUDÜS’e hareket. Yaklaşık 3 saatlik yolculuğun ardından Kudüs’e varış. Otele yerleşme. Öğle namazı Mescid-i Aksa’da. Öğle namazı sonrası Mescid-i Aksa’nın ve bölümlerinin gezilmesi. Peygamberimizin (sav) Mirac’a yükseldiği Kubbet’ül Sahra(Muallak Taşı), Burak Mescidi, Mervan Mescidi ve Kadim Aksa ziyaretleri. Yahudiler için kutsal sayılan Ağlama Duvarı ve Hristiyanlarca önem atfedilen ve Hz.İsa suretindeki kişinin çarmıha gerildiği Kıyamet Kilisesi’nin ve Hz.Ömer Mescidi’nin görülmesi. Akşam ve Yatsı namazları

Mescid-i Aksa’da. Akşam yemeği

4.GÜN: KUDÜS – EL HALİL – ERİHA

Kahvaltının ardından Kudüs’ün en güzel seyredildiği Zeytin Dağı’na çıkıyoruz. Kudüs’ün panoramik seyri. Hendek Savaşı’nın fikrini sunan Selman-ı Farisi ve Kadın velilerden Rabiat-ül Adeviyye Hz.nin kabirlerini ziyaret. Filistin’in önemli şehirlerinden El Halil’e hareket. Halilur Rahman Caminde Hz. İbrahim, Hz. İshak, Hz. Yakup ve eşlerinin kabirlerini ziyaret. El Halil’den Dünyanın en eski yerleşim yerlerden Eriha’ya hareket. Hz. Musa’nın (as) makamını ziyaret. Eriha’da Hz. İsa’nın şeytanla imtihan olduğu yerin görülmesi. Kudüs’e dönüş. Akşam yemeği. Yatsı namazı Mescid-i Aksa’da.

5.GÜN: KUDÜS – Yafa – Tel Aviv

Kahvaltının ardından Hz.Davud’un(as) kabri ve Hz.İsa (as)’nın havarileriyle son yemeğini yediği mekan ile Hz.Meryem’in vefat ettiği yerin ziyaret edilmesi. CUMA NAMAZI MESCİD-İ AKSA’da. Cuma namazı sonrası Kudüs’ten Ayrılış Tel Aviv-Yafa’ya hareket. Yafa’da Akdeniz kenarındaki Osmanlı eserlerinden Abdülhamit Saat Kulesi,Karakol Binası,Bahriye ve Hasan Bek camileri ziyareti. Tel Aviv Havalimanına transfer. Vize ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın sefer sayılı uçağı ile İstanbul’a uçuş. İstanbul Havalimanına varışın ardından iç hat seferleri ile en yakın havaalanına iniş. (İç hat ücrete dahildir).

This template supports the sidebar's widgets. Add one or use Full Width layout.